Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Rozwinięcie bojowe

II Międzygminne Zawody Pożarnicze

2019-06-11

8 czerwca na boisku MOSIR w Cieszynie odbyły się drugie Międzygminne Zawody Pożarnicze grupy A, w których uczestniczyły drużyny pożarnicze z dwóch gmin: Goleszowa i Cieszyna. W uroczystym otwarciu zawodów wzięła udział Wójt Gminy Goleszów Sylwia Cieślar.

 

Drużyny strażaków rywalizowały w dwóch konkurencjach tj. zawodach pożarniczych oraz musztrze. Część sprawnościowa dzieli się na dwa etapy: bieg sztafetowy i rozwinięcie bojowe. Rywalizacja rozpoczęła się od zmagań w sztafecie, gdzie zawodnicy sprawdzili swoje siły na torze o długości 350 m, który podzielony był na 7 części, każda o długości 50 m. Dodatkowo na każdym odcinku znajdowała się przeszkoda, więc każdy ze startujących strażaków miał do pokonania jedną z nich.  Rozwinięcie bojowe polegało na zbudowanie linii gaśniczej z wykorzystaniem motopompy do zassania wody ze zbiornika rozstawionego na płycie boiska i podania jej strumienia do wyznaczonego celu. Finalnie w łącznej klasyfikacji zwyciężyła drużyna OSP Kisielów wyprzedzając OSP Godziszów i OSP Puńców.

 

Dodatkowo drużyny strażackie rywalizowały w ocenianej odrębnie konkurencji musztry. Na tym polu najlepsi okazali się strażacy z OSP Puńcowa wyprzedzając OSP Kisielów i OSP Goleszów.

 

W trakcie oficjalnego zakończenia zawodów wszyscy odebrali pamiątkowe dyplomy oraz puchary. Pierwsze trzy miejsca nagrodzono czekami pieniężnymi ufundowanymi przez Wójta Gminy Goleszów Sylwię Cieślar do wykorzystania na sprzęt pożarniczy.

 

Warto dodać, że jednostki OSP Bażanowice i OSP Kisielów reprezentować będą Gminę Goleszów na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych, które odbędą się 29 czerwca na Stadionie Miejskim „Beskid” w Skoczowie.

 

Rywalizacja przebiegła sprawnie, bezpiecznie i w miłej atmosferze, co podkreślił również Komendant Gminny ZOSP RP w Goleszowie kpt. Arkadiusz Wapienik:- Konkurencjom przyglądała się licznie zgromadzona publiczność oraz zaproszeni goście. Na każdego czekał gorący posiłek oraz napoje i w tym miejscu pragnę serdecznie podziękować organizatorom zawodów, czyli Zarządowi Miejskiemu ZOSP RP w Cieszynie dh Czesławowi Dropczyńskiemu, komendantowi miejskiemu asp. sztab. Grzogorzowi Sroczykowi, komisji sędziowskiej z KP PSP Cieszyn pod przewodnictwem mł. bryg. Łukasza Błaszczaka za sprawne przeprowadzenie zawodów.

 

Dziękujemy uczestnikom za walkę fair play oraz zdyscyplinowanie podczas zawodów.

 

Komendant Gminny ZOSP RP w Goleszowie Arkadiusz Wapienik

KG


Wójt Sylwia Cieślar wita strażaków
Wójt Sylwia Cieślar wita strażaków
Strażacy uczestniczący w zawodach
Strażacy uczestniczący w zawodach
Rozwinięcie bojowe
Rozwinięcie bojowe
Przygotowania do konkurencji
Przygotowania do konkurencji
  

Dodał Krystian Grzybek
 

Pozostałe aktualności:

 • Kolarze na trasie

  Kolarskie Mistrzostwa Polski za nami

  17.09
  2019
  Za nami udana, pierwsza edycja Górskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym Masters i Cyklosport. W sobotę, 14 września, w godzinach od 10:00...
 • Jesienne Zawody Wędkarskie

  Jesienne Zawody Wędkarskie

  17.09
  2019
  14 września na akwenie Towarzystwa Wędkarskiego "TON" w Goleszowie przeprowadzono "Jesienne Zawody Wędkarskie". Wędkarzy biorących udział w...
 • logo PI

  Mobilny Punkt Informacyjny - spotkania,…

  17.09
  2019
  Zamek Cieszyn oraz Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bielsku-Białej zapraszają do skorzystania z Mobilnego Punktu Informacyjnego, ...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
wrzesień 2019
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: wrzesień

2019/09/1 2019/09/6 2019/09/7 2019/09/14 2019/09/15 2019/09/21
galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT