Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Informacja o PSR

Informacja na temat sposobu realizacji Powszechnego Spisu Rolnego

2020-10-18

Od 1 września br., w całym kraju trwa Powszechny Spis Rolny. Zgodnie z najnowszą decyzją decyzją Zastępcy Generalnego Komisarza Spisowego od 10 października br., przywrócona została możliwość realizacji spisu przez rachmistrzów spisowych w formie wywiadów bezpośrednich z użytkownikami gospodarstw rolnych. Przeprowadzanie wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów będzie realizowane z zachowaniem wszystkich obowiązujących zaleceń sanitarnych. 

 

 

Od osobistych wywiadów istnieją jednak odstępstwa. Dotyczą one między innymi sytuacji, kiedy respondent ze względu na sytuację epidemiczną wyrazi obawę przed bezpośrednim kontaktem z rachmistrzem. W takim przypadku istnieje możliwość realizacji spisu w formie wywiadu telefonicznego. Formę telefonicznego wywiadu przybierze także spis odnoszących się do użytkowników gospodarstw rolnych objętych kwarantanną lub izolacją domową. Użytkownicy gospodarstw rolnych mogą także dokonać spisu metodą samospisu internetowego. W tym celu należy zalogować się, a następnie wypełnić formularz dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl/.

 

 

Przypomnijmy, iż przed przystąpieniem do realizacji wywiadu bezpośredniego rachmistrz spisowy zobowiązany jest do okazania legitymacji – imiennego identyfikatora ze zdjęciem, wydanej przez Wojewódzkie Biuro Spisowe w Katowicach. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących tożsamość rachmistrza spisowego, jego dane można potwierdzić także telefonicznie dzwoniąc na infolinię spisową (22 279 99 99), lub za pośrednictwem strony internetowej: https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/

 

 

Powszechny Spis Rolny trwa do 30 listopada br. Wyniki spisu mają stać się rzetelnym źródłem, pozwalającym dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo, dostarczając m.in. informacje o charakterze gospodarstw rolnych, uprawianych na nich roślinach, czy hodowanych zwierzętach.


Informacja o PSR
Informacja o PSR
  

Dodał Krystian Grzybek
 

Pozostałe aktualności:

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Senior+ Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT