Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Biegi przełajowe, fot. Tomasz Lenkiewicz

Kolejny piknik zakończony

2018-06-11

Tradycyjnym punktem w kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej w Dzięgielowie jest organizowany już od dwunastu lat Piknik Rodzinny. Tegoroczna edycja naszego święta odbyła się w wyjątkowym dniu – 26 maja, czyli w Dniu Matki. Pogoda dopisała i pięknego sobotniego popołudnia teren wokół szkoły zamienił się w plac zabaw i atrakcji. Pozytywna energia udzieliła się licznie zgromadzonym gościom, którzy aktywnie i z zainteresowaniem włączali się do wspólnej zabawy. Atrakcji tego dnia nie brakowało.


Piknik rozpoczął się tanecznym występem naszych uczniów, którzy do zabawy zaprosili rodziców. Ważnym punktem naszej imprezy zorganizowanym we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Dzięgielowa były zawody sportowe w biegach przełajowych, nad którymi honorowy patronat objął Wójt Gminy Goleszów Krzysztof Glajcar. Dzieci rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych, z podziałem na dziewczęta i chłopców. Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody ufundowane przez wójta. Zadowoleni uczniowie z uśmiechami na twarzach pozowali do pamiątkowych zdjęć, a dumni rodzice podziwiali swoje pociechy. 

Dziewczęta klasa 1-2
1. Zuzanna Jeziorska
2. Julia Hanzel
3. Lena Lanc

 

Chłopcy klasa 1-2
1. Wojciech Białobrzeswski
2. Paweł Krzemień
3. Stanisław Siąkała

 

Dziewczęta klasa 3-4
1. Emilia Byrtek
2. Kornelia Biczel
3. Agnieszka Morys

 

Chłopcy klasa 3-4
1. Samuel Matuszny
2. Jakub Zeman
3. Paweł Michałek

 

Dziewczęta klasa 5-7
1. Zuzanna Madzia
2. Patrycja Jaworska
3. Patrycja Lanc

 

Chłopcy klasa 5-7
1. Mateusz Młotek
2. Ksawery Kokot
3. Paweł Skark

 

Dla naszych uczniów i ich rodzin zorganizowaliśmy liczne konkurencje rodzinne. Wszystkie zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Rodzice wraz z dziećmi chętnie uczestniczyli w biegu w workach, zawodach hula – hop, quizie rodzinnym, skokach przez skakankę, „biegu kelnerów”, karmieniu kisielem i w wielu innych atrakcjach. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty taneczne, wokalne i akrobatyczne podczas pokazu „Mam Talent” oraz w czasie prezentacji układów artystycznych przygotowanych specjalnie na tę okazję.


Ciekawym punktem pikniku był pokaz pierwszej pomocy zorganizowany przez strażaków z OSP Dzięgielów i Puńców. Wszyscy mogliśmy podziwiać profesjonalną pracę strażaków, a potem samodzielnie spróbować swoich sił w wykonywaniu masażu serca i sztucznego oddychania. Strażacy służyli swoją radą i doświadczeniem. Dzieci mogły obejrzeć samochody strażackie i zasiąść za kierownicą wozu bojowego. Naszą imprezę odwiedził także Andrzej Ernst – Sołtys Puńcowa, który przyszedł ze swoim psem Argosem i chętnym osobom opowiadał o pracy psa w Straży Granicznej.


Świetlica szkolna zorganizowała stoisko ze zdrową żywnością, na którym można było kupić galaretki, sałatki, kanapki i koktajle owocowo – warzywne przygotowane przez uczniów. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na wsparcie rehabilitacji jednego z naszych uczniów.


Zawsze możemy liczyć na pomoc rodziców, podobnie było i tym razem. Uczestnicy mogli spróbować pysznych wypieków i zjeść smakowite dania z grilla. Rodzice pomogli w przygotowaniu stoisk i sprzedaży, aktywnie włączając się w zorganizowanie naszego pikniku, za co serdecznie dziękujemy.
Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom, organizacjom i osobom, które pomogły nam w organizacji pikniku. Serdeczne podziękowania kierujemy do wójta i Stowarzyszenia Miłośników Dzięgielowa jak również do Jacka Sztefki, który wsparł nas w kwestii nagłośnienia i pełnił funkcję dj-a. Dziękujemy również LKS „Tempo” Puńców za udostępnienie ławek, stołów i namiotu oraz strażakom z OSP Dzięgielów i Puńców za przeprowadzenie akcji ratowniczej. Więcej zdjęć znajduje się TUTAJ

Agata Guznar


Biegi przełajowe, fot. Tomasz Lenkiewicz
Biegi przełajowe, fot. Tomasz Lenkiewicz
Występ uczniów
Występ uczniów
Uczestnicy biegów przejałowych
Uczestnicy biegów przejałowych
Najlepsze biegaczki
Najlepsze biegaczki
Akcja ratunkowa
Akcja ratunkowa
 

Dodał Tomasz Lenkiewicz
 

Pozostałe aktualności:

 • Baner

  Zaproszenie na rajd rowerowy

  21.05
  2019
  26 maja (niedziela) Turystyczny Klub Kolarski PTTK "Ondraszek" zaprasza na XXII Cieszyński Rowerowy Rajd Rodzinny. Start: godz. 10.00, Hala...
 • Układanie pierwszej warstwy asfaltu na ul. Stalmacha w Bażanowicach, fot. T. Lenkiewicz

  Będą asfaltować ul. Stalmacha w…

  20.05
  2019
  Przypominamy, że w dniach 22 i 23 maja na ul. Stalmacha w Bażanowicach oraz części ul. Lipowej w Dzięgielowie będzie układana druga warstwa...
 • Baner

  Kilometry dobra

  17.05
  2019
  Do 24 maja Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Cieszynie prowadzi zbiórki w ramach akcji...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
maj 2019
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: maj

2019/05/2 2019/05/4 2019/05/10 2019/05/11 2019/05/25 2019/05/26
galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT