Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 

Lista imprez na dany dzień

DODAJ SWOJĄ IMPREZĘ

Dzięgielów: Wiosenna konferencja kobiet

Data imprezy: 2023-03-18

Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska w Dzięgielowie zapraszają na konferencję dla kobiet, która odbędzie się w sobotę, 18 marca o godz. 10:00 w Kościele Eben Ezer (ul. ks Karola Kulisza 66) w Dzięgielowie.

W programie wykłady:
- „Hagar, historia która się powtarza” – Kornelia Heczko
- „Nadzieja nie zawodzi” – Barbara Szczuka

Podczas konferencji zbierana będzie ofiara na pokrycie kosztów konferencji. W przerwie stoisko Księgarni Warto, kawa, herbata, ciastko.

Gminna Biblioteka zaprasza w sobotę!

Data imprezy: 2023-03-18

W każdą pierwszą i trzecią sobotę miesiąca, Gminna Biblioteka Publiczna w Goleszowie czeka na czytelników! I tak oto w sobotę, 18 marca drzwi gminnej biblioteki będą otwarte, dając mieszkańcom Gminy Goleszów możliwość skorzystania z bogatego księgozbioru, a także ciekawego zasobu gier planszowych.

 

Zwiedzenie nowych atrakcji turystycznych Gminy Goleszów

Data imprezy: 2023-03-18

Zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania wyremontowanej Izby Oświęcimskiej, a także nowego "mini muzeum", w którym znajduje się trójwymiarowa, multimedialna makieta Goleszowskiej Fabryki Cementu.

Bezpłatne zwiedzenie odbędzie się w sobotę i w niedzielę, 18 i 19 marca o godzinach: 11:00, 12:00, 13:00 i 14:00.

Ze względów organizacyjnych i dla komfortowego zwiedzania, każda grupa może liczyć maksymalnie 15 osób. Zapisy na zwiedzanie przyjmowane są pod numerem telefonu +48 728 657 251 lub adresem e-mail goleszow@silesia.travel

Uwaga. Izba Oświęcimska powstała przy wykorzystaniu nowoczesnych technik wystawienniczych. Chcielibyśmy uprzedzić, że elementem wystawy jest m.in. migające, intensywne światło oraz głośny dźwięk, które mogą być uciążliwe dla osób wrażliwych na tego rodzaju bodźce.

Przebudowa i modernizacja Izby Oświęcimskiej została zrealizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, zaś makieta stanowi część działań w ramach projektu „Życie i praca na Śląsku Cieszyńskim w dobie rewolucji przemysłowej”, którego celem jest wspieranie rozwoju turystyki i odwiedzalności Śląska Cieszyńskiego poprzez stworzenie rekreacyjnej i edukacyjnej transgranicznej trasy turystycznej pn. ,,Śladami rewolucji przemysłowej”. Projekt został zrealizowany w partnerstwie z Gminą Jasienica. Uczestniczyły w nim także czeskie gminy Nydek i Wędrynia.

Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT