Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Infrastruktura do bezpłatnego łączenie się z siecią zostanie w całości sfinansowana z unijnych środków, o które wystąpiła gmina Goleszów.

Darmowy dostęp do internetu w gminie Goleszów

2021-02-18

Jeszcze w tym roku na terenie gminie Goleszów uruchomionych zostanie 13 hotspotów, umożliwiającym mieszkańcom korzystanie z darmowego dostępu do internetu. Infrastruktura do bezpłatnego łączenie się z siecią zostanie w całości sfinansowana z unijnych środków, o które wystąpiła gmina Goleszów.

 

Hotspoty zamontowane zostaną w szkołach podstawowych w Goleszowie, Bażanowicach, Cisownicy i Dzięgielowie, a także na zewnątrz gminnych placówek edukacyjnych dzięki czemu z darmowego internetu skorzystać będą mogli zarówno uczniowie i nauczyciele, jak i osoby przebywające w zasięgu zewnętrznych nadajników.

 

- Pozyskane środki umożliwiające rozbudowę bezpłatnego dostępu do internetu są kolejnym przykładem gotowości gminy Goleszów do zdobywania zewnętrznych środków, które w wszechstronny sposób wpływają na jej rozwój. Stale śledzimy bowiem wszystkie pojawiające się nabory, które wielokrotnie wymagają od nas szybkiej reakcji i sprawnego opracowania dokumentacji projektowej. Cieszę się, że z każdym miesiącem odnosimy coraz większe sukcesy w tej materii. Bezpłatny dostęp do internetu będzie z pewnością ogromnym wsparciem w prowadzeniu lekcji, które w ostatnim czasie wymagały od nauczycieli stałego dostępu do internetu. Po powrocie do stacjonarnego trybu nauczania internet wykorzystywany będzie do wzbogacenia i urozmaicenia realizowanych zajęć - wyjaśnia Sylwia Cieślar, Wójt Gminy Goleszów.

 

Z uwagi na lokalizację wszystkich 13 hotspotów, posiadać one będą odpowiednie zabezpieczenia ograniczające dostęp do niepożądanych i szkodliwych treści znajdujących się w internecie. Warto dodać, że wśród 129 projektów zakwalifikowanych do dofinansowania rozbudowy publicznego dostępu do internetu, gmina Goleszów była jedną z dwóch z terenu powiatu cieszyńskiego, która w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, otrzymała środki w wysokości blisko 65 tys. zł.


Infrastruktura do bezpłatnego łączenie się z siecią zostanie w całości sfinansowana z unijnych środków, o które wystąpiła gmina Goleszów.
Infrastruktura do bezpłatnego łączenie się z siecią zostanie w całości sfinansowana z unijnych środków, o które wystąpiła gmina Goleszów.
  

Dodał smanka
 

Pozostałe aktualności:

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
marzec 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: marzec

galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Senior+ Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT