Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Start - 50 km

Kolejna edycja biegów górskich za nami

2022-04-04

W miniony piątek i sobotę w naszej gminie gościliśmy sportowców, którzy rywalizowali w międzynarodowych biegach górskich „Salamandra Ultra Trail”. W trudnych warunkach pogodowych i terenowych (śnieg, błoto, niska temperatura), wystartowało ponad 300 zawodników, którzy przyjechali do nas m.in. z Gdyni, Szczecina, Poznania, Krakowa, Bydgoszczy, Warszawy. Gościliśmy również sportowców z Anglii, Niemiec i Czech. Zmagali się oni na 4 dystansach: 110, 50, 25 i 11 km.

 

Start i meta miały miejsce w dzięgielowskim zamku. Rywalizacja do najdłuższego biegu rozpoczęła się 1 kwietnia (godz. 20:00), zaś na pozostałych dystansach zawodnicy wystartowali w godzinach porannych 2 kwietnia. Część zawodników nie sprostała wymaganiom stawianym przez warunki atmosferyczne – zrezygnowali w trakcie zawodów.

 

Na dystansie ponad 100 km, najlepszymi zawodnikami okazali się: Paulina Krawczyk z Dęblina i Kamil Dąbrowski z Wrocławia, którzy wspólnie pokonali linię mety z czasem 15 godzin 21 minut i 51 sekund. W biegu na 50 km zwycięzcami zostali: Aleksandra Szafrańska z Piastów (6 godzin 24 minuty 29 sekund) i Maurycy Oleksiewicz z Łodzi (5 godzin 14 minut 58 sekund). W następnych kategoriach (25 i 11 km) pierwsze miejsca zdobyli odpowiednio: Anna Halska z Cieszyna (2 godziny 30 minut 11 sekund) i Mariusz Miśkiewicz z Cieszyna (1 godzina 58 minut 59 sekund) oraz Adrianna Klappholz z Cieszyna (51 minut 17 sekund) i Jakub Kazuła z Piotrkowa Trybunalskiego (46 minut 40 sekund).

 

Najlepszymi zawodnikami z terenu naszej gminy, którzy ukończyli zawody byli Łukasz Rachwalski z Goleszowa (50 km) i Kornel Rakus z Kisielowa (25 km, 2 miejsce w tej kategorii) i to do nich trafiły nagrody Wójta Gminy Goleszów.

 

Chciałem podziękować zawodnikom za przyjazd i rywalizację w tak ciężkich warunkach oraz wszystkim organizatorom/wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów. Specjalne podziękowania kieruję do sponsorów, GOPR-u, do wójt Sylwii Cieślar - za pomoc i wsparcie na które zawsze możemy liczyć oraz lokalnych druhów z OSP, którzy pomagali w zabezpieczaniu trasy zawodów – powiedział Artur Kulesza, przedstawiciel Fundacji "Pro Vitae", podczas ceremonii wręczania nagród.

 

Szczegółowe wyniki zawodów znajdują się na  https://dostartu.pl/salamandra-ultra-trail-2022-v5671

 

 

 


Start do najdłuższego biegu
Start do najdłuższego biegu
Start - 50 km
Start - 50 km
Start - 25 km
Start - 25 km
Start - 11 km
Start - 11 km
Nagrodzeni sportowcy
Nagrodzeni sportowcy
 

Dodał Tomasz Lenkiewicz
 

Pozostałe aktualności:

 • ul. Spacerowa w Lesznej Górnej przed remontem

  Remont Spacerowej w Lesznej Górnej

  01.07
  2022
  Od dnia 4 lipca rozpoczynają się roboty na ulicy Spacerowej w Lesznej Górnej, polegające na nałożeniu nakładki asfaltowej oraz wykonaniu...
 • W dniu 30 czerwca odbyło się uroczyste spotkanie Wójt Sylwii Cieślar z członkami Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy goleszowskich OSP. Na sali sesyjnej zebrało się ponad 70 dziewcząt i chłopców wraz ze swoimi opiekunami, aby odebrać pamią

  Podziękowania druhom z MDP

  01.07
  2022
  W dniu 30 czerwca odbyło się uroczyste spotkanie Wójt Sylwii Cieślar z członkami Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy...
 • Ubiegłoroczna zabawa w pianie

  W piątek i sobotę zapraszamy…

  30.06
  2022
  W piątek i sobotę serdecznie zapraszamy na wydarzenie plenerowe Plaża Goleszów. Z inicjatywy wójt Sylwii Cieślar, na najmłodszych uczestników...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2022
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

galeriagaleria zdjęć
Panorama Goleszowska Opady i Jakość powietrza Senior+ Pomagamy mieszkańcom Pomoc dla Ukrainy Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera sms Zapisz się do newslettera email Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów
Odpady komunalne
Łowiectwo
Elektorniczna skrzynka podawcza
Jak załatwić sprawę w urzędzie
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego
Gminny ośrodek kultury Gminne centrum informacji Gminny ośrodek pomocy społecznej Cmentarze komunalne Gminna biblioteka publiczna Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT