Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Zawody strażackie w Goleszowie

Ponad 200 strażaków przyjechało do Goleszowa

2022-09-18

W sobotę 17 września na boisku LKS Goleszów odbyły się „Międzygminne zawody sportowo – pożarnicze grup A i C”, w których wystartowało 16 drużyn - 10 z terenu gminy Goleszów oraz 6 z Cieszyna. Zawody rozpoczęły się tradycyjnym meldunkiem złożonym druhowi profesorowi Rafałowi Glajcarowi – Członkowi Zarządu Głównego ZOSP RP. Uroczystego otwarcia dokonała wójt Sylwia Cieślar życząc powodzenia wszystkich startującym. Sędzią głównym zawodów był mł. Brygadier Michał Pokrzywa wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie. Strażacy rywalizowali w sztafecie oraz rozwinięciu bojowym, a łączny wynik stanowił końcową klasyfikację zawodów w grupie A oraz C. Zawodnicy zmagali się również w konkurencji musztry, którą nadzorował aspirant sztabowy w stanie spoczynku Henryk Kokotek.


Po niezwykle emocjonującej rywalizacji zwyciężyła drużyna OSP Kisielów, która o zaledwie 0,2 sekundy wyprzedziła strażaków z OSP Bażanowice. Podium uzupełnili strażacy z Godziszowa. W grupie C zwyciężyła drużyna OSP Kozakowice, która wygrała również musztrę.
W musztrze pierwsze miejsce zajęła OSP Bażanowice, drugie OSP Godziszów, a trzecie OSP Goleszów. Wszystkie drużyny gminne otrzymały dyplomy, zaś najlepsi puchary oraz okolicznościowe czeki, które strażacy będą mogli wykorzystać na zakup sprzętu i wyposażenia. Ceremonii wręczania nagród dokonała wójt Sylwia Cieślar.


W grupie A drużyn z Cieszyna zwyciężyła drużyna OSP Cieszyn Mnisztwo, a musztrę wygrali strażacy z OSP Cieszyn Pastwiska. Nagrody dla cieszyńskich strażaków wręczali burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz i druh Paweł Przybyło – Prezes Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Cieszynie. Miłym akcentem było wręczenie zwycięskim drużynom OSP Kisielów oraz OSP Cieszyn Mnisztwo beczek piwa, które zostały ufundowane przez cieszyński browar.

 

 


Zawody strażackie w Goleszowie
Zawody strażackie w Goleszowie
Zawody strażackie w Goleszowie
Zawody strażackie w Goleszowie
Zawody strażackie w Goleszowie
Zawody strażackie w Goleszowie

Dodał Tomasz Lenkiewicz
 

Pozostałe aktualności:

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
grudzień 2022
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: grudzień

galeriagaleria zdjęć
Panorama Goleszowska Opady i Jakość powietrza Senior+ Pomagamy mieszkańcom Pomoc dla Ukrainy Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera sms Zapisz się do newslettera email Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów
Odpady komunalne
Łowiectwo
Elektorniczna skrzynka podawcza
Jak załatwić sprawę w urzędzie
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego
Gminny ośrodek kultury Centrum usług społecznych Cmentarze komunalne Gminna biblioteka publiczna Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT