Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Występy najmłodszych uczestników

Rodzinnie w Puńcowie

2015-06-25

31 maja w Puńcowie odbył się II Piknik Rodzinny pod tytułem „Można pięknie żyć i dobrze się bawić bez alkoholu”. Przy współpracy Parafii Św. Jerzego, OSP, LKS „Tempo” Puńców oraz grupy mieszkańców Puńcowa i Dzięgielowa na boisku zorganizowana została impreza plenerowa. Mimo niepewnej pogody wierzyliśmy, że uda nam się zorganizować coś niezwykłego. W sobotę wieczorem ulewne deszcze spędzały nam sen z powiek, ale już w niedzielę od rana pojawiło się słońce, co zapowiadało udaną zabawę.

Dzięki życzliwości Wójta Gminy mogliśmy wypożyczyć estradę. Program pikniku był wypełniony licznymi atrakcjami. Chcieliśmy zachęcić jak najwięcej osób, aby wspólnie z nami spędziły to niedzielne popołudnie. Udało się, całe rodziny tłumnie przybyły na piknik.

Dzięki pomocy wielu ludzi i ich bezinteresowności mogliśmy zaproponować naprawdę atrakcyjny program. Atrakcji nie brakowało. Obok tradycyjnych, takich jak strzelanie z wiatrówki, kuchnia z darmową grochówką, pysznymi ciastami, świetne tło muzyczne zapewniły nam zespoły: Kapela Zespołu Pieśni i Tańca „Goleszów”, chór „Dźwięk” z Karviny, górnicza orkiestra dęta KWK Pniówek i zespół Duet KARO.
Szczególnie rodziców i dziadków zainteresował występ puńcowskich przedszkolaków. Największe zainteresowanie wzbudziło tak jak w poprzednim roku „Mini Zoo”. Zwierzęta dostarczyli gospodarze z Puńcowa i Dzięgielowa, dzieci trudno było oderwać od podziwiania konia, cieląt, owiec, czy okazów ozdobnych ras drobiu. Dzieci, miały dodatkową atrakcję – przejażdżkę kucykami, dmuchane zjeżdżalnie i zamki oraz malowanie twarzy. Zabawiał je również miś Tuliś – maskotka jednego z naszych sponsorów oraz konik Filip. 

Strażacy z OSP Puńców przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy i pokazali jak ratują życie osobie uwięzionej w samochodzie. Na koniec odbyła się zabawa taneczna, którą prowadził pan Legierski. Zabawa trwała od 14.00 do 22.00 i wszyscy wychodzili zadowoleni, co jest dla nas największa satysfakcją. Każdy z uczestniczących w pikniku, czy to spośród dzieci, młodzieży czy też starszych, znaleźli coś dla siebie.

Chciałabym podziękować sponsorom i osobom zaangażowanym: Stanisławowi Małyjurkowi, państwu Frydrychowskim, Krzysztofowi Zabójowi za zorganizowanie występu orkiestry dętej KWK Pniówek , Bertrandowi Bisch Dyrektorowi Generalnemu DIEHL Metering Sp. z o.o., Alinie Rakowskiej Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Cieszynie i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Goleszowie.
Dziękujemy za pomoc i wsparcie Wójtowi Gminy Goleszów Krzysztofowi Glajcarowi oraz pracownikom gminy z „Panoramy Goleszowskiej” i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Szczególne podziękowania należą się wszystkim osobom przygotowującym piknik - strażakom, członkom klubu sportowego i osobom zaangażowanym w jego realizację z Dzięgielowa, Puńcowa.
Wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas jeszcze raz serdecznie dziękuję!
W imieniu organizatorów Agata Franek
 


Występy najmłodszych uczestników
Występy najmłodszych uczestników
Zabawa sikawką strażacką
Zabawa sikawką strażacką
Mini zoo
Mini zoo
Bieg w workach
Bieg w workach
  

Dodał
 

Pozostałe aktualności:

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
sierpień 2022
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: sierpień

2022/08/14
galeriagaleria zdjęć
Panorama Goleszowska Opady i Jakość powietrza Senior+ Pomagamy mieszkańcom Pomoc dla Ukrainy Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera sms Zapisz się do newslettera email Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów
Odpady komunalne
Łowiectwo
Elektorniczna skrzynka podawcza
Jak załatwić sprawę w urzędzie
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego
Gminny ośrodek kultury Gminne centrum informacji Gminny ośrodek pomocy społecznej Cmentarze komunalne Gminna biblioteka publiczna Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT