Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Występ Zespołu Regionalnego Czantoria

Spotkanie artystów i twórców z Goleszowa i Wędryni

2019-12-02

W sobotę, 30 listopada w namiocie rozstawionym przy Urzędzie Gminy w Goleszowie odbyło się transgraniczne „Spotkanie artystów i twórców z gminy Goleszów i Wędrynia", w którym licznie udział wzięli mieszkańcy oraz zaproszeni goście. Po gminnych dożynkach oraz pożegnaniu lata, spotkanie artystów i twórców z partnerskich gmin było kolejnym wydarzeniem odbywającym się w ramach projektu Kultura bez granic / Kultura bez hranic.

 

Transgraniczne, polsko-czeskie spotkanie rozpoczęło się od wręczenia nagród w konkursie plastycznym „Jesień za oknem" zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury. Dyplomy i nagrody rzeczowe najmłodszym mieszkańców naszej gminy wręczyli wójt Sylwia Cieślar oraz dyrektor GOK-u Jolanta Warsińska. W kategorii 3-4 lat pierwsze miejsce zdobyła Urszula Kojs, drugie Antoni Galej, a trzecie Matylda Pala. Wyróżnienia otrzymali: Martyna Łyżbicka, Mateusz Cziommer, Oliwia Zawada. W grupie dzieci w kategorii wiekowej od 5 do 6 lat najlepszy okazał się Dawid Soból, który wyprzedził Nikodema Chrapka i Lenę Cieślar. Wyróżnienia trafiły trafiły także do Hanny Poloczek, Marleny Jaworskiej oraz Soni Zabraniak. W ostatniej kategorii wiekowej (7-9 lat) pierwsze miejsce zajął Tymoteusz Galej, drugie Wiktoria Gajdzika, a trzecie Miriam Cieślar. Z kolei wyróżnieniami otrzymali Tymoteusz Cis, Uliana Dubniuk, Adam Pajestka oraz Jerzy Szarzec.

 

Następnie na scenie zaprezentowali się polscy i czescy artyści. Przed publicznością wystąpili: Zespół Regionalny „Czantoria" z Lesznej Górnej, Noemi & Filip Macura z Czech, Zespół Śpiewaczy „Przocielki" z Cisownicy oraz Zespół Drnkalisti z Czech. Pomiędzy występami artystów, na scenie pojawiali się lokalni poeci, którzy recytowali swoje wiersze. A byli to: Paweł Małysz, Albin Klimczak, Teresa Waszut, Krystyna Morys-Grochal, Andrzej Macura, Zenon Sobczyk i Henryk Pasterny. W ogrzewanym namiocie, w którym odbyła się polsko-czeska impreza, uczestnicy mogli również podziwiać rękodzieło, obrazy, wydawnictwa oraz pasje mieszkańców goleszowskiej gminy. Swoją twórczością podzielili się: Andrzej Pilch z Cisownicy (drewniane zabawki), Stowarzyszenie Miłośników Cisownicy (wydawnictwa, rękodzieło), Alina Giecek z Cisownicy (rękodzieło), Krystyna Małysz z Goleszowa (rękodzieło), Albin Klimczak z Goleszowa (zdjęcia, obrazy, rzeźby w arbuzach), Weronika Paw z Dzięgielowa (obrazy), KGW Dzięgielów (rękodzieło), Adam Krzywoń z Goleszowa (bonsai).

 

- Chciałabym podziękować wszystkim uczestnikom artystyczno-twórczego spotkania, które odbyły się w Goleszowie, a w których udział oprócz twórców w naszej gminy wzięli także nasi przyjaciele z partnerskiej gminy Wędrynia. Sobotnim wydarzeniem udowodniliśmy, iż dorobek artystyczny i twórczy po obu stronach granicy jest niezwykle bogaty i zróżnicowany, co w projektach takich jak Kultura bez granic / Kultura bez hranic ma ogromne znaczenie i stanowią ogromną wartość. Dziękuję także organizatorom oraz koordynatorom projektu, dzięki któremu kolejny raz mogliśmy spotkać się w ogrzewanym namiocie w centrum naszej gminy – dziękuje Sylwia Cieślar, wójt gminy Goleszów.


Wydarzenie, które poprowadziła Lidia Lankocz, odbyło się w ramach projektu Kultura bez granic / Kultura bez hranic współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Funduszu Mikroprojektów Euroregion Těšínské Slezsko - Śląsk Cieszyński, w ramach programu Interreg V-A CZ-PL. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal www.gazetacodzienna.pl. Więcej zdjęć mozna zobaczyć na www.goleszow.pl


Występ Zespołu Regionalnego Czantoria
Występ Zespołu Regionalnego Czantoria
Noemi & Filip Macura
Noemi & Filip Macura
Występ Przocielek
Występ Przocielek
Występ Drnkalistów
Występ Drnkalistów
Wójt Sylwia Cieślar i dyrektor GOK-u Jolanta Warsińska z dziećmi nagrodzonymi w konkursie plastycznym, fot. T. Lenkiewicz
Wójt Sylwia Cieślar i dyrektor GOK-u Jolanta Warsińska z dziećmi nagrodzonymi w konkursie plastycznym, fot. T. Lenkiewicz
 

Dodał Tomasz Lenkiewicz
 

Pozostałe aktualności:

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

2021/07/25
galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Senior+ Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT