Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Informacja turystyczna w gminie Goleszów powstanie na parterze budynku Gminnego Ośrodka Kultury.

W gminie Goleszów powstanie nowa informacja turystyczna

2021-04-09

W ostatnich latach na terenie gminy Goleszów można zaobserwować wzmożony ruch turystyczny, który obejmuje zarówno aktywną turystykę rowerową, jak również rekreacyjne wizyty turystów doceniających liczne atrakcje przyrodnicze i jej ciekawe położenie. Sprzyjają temu świadome działania gminy mające na celu wykorzystanie ogromnego potencjału turystycznego, który przez lata nie był w pełni wykorzystywany.

 

Zwiększenie zainteresowania turystów gminą Goleszów, a także inwestycje realizowane z myślą o ich wizytach stały się powodem do przygotowania transgranicznego projektu umożliwiającego stworzenie nowoczesnego centrum informacji turystycznej. Pod koniec marca br. informację o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku gminy Goleszów oraz partnerskiej gminy Wędrynia, przekazał Euroregion Śląsk Cieszyński - zarządca funduszu mikroprojektów polsko-czeskiego programu Interreg V-A. Dzięki unijnym środkom gmina Goleszów stworzy miejsce profesjonalnej obsługi turystów, które ściśle powiązane będzie z wykorzystaniem zasobów Izby Oświęcimskiej oraz sąsiadującymi z nią pomieszczeniami, w których powstaje wielowymiarowa makieta oraz multimedialna wystawa poświęcona byłej cementowni.

 

- Korzystając z możliwości pozyskania unijnego dofinansowania na ten cel nadrabiamy zaległości dotyczące promocji turystyki na terenie naszej gminy. Środki z mikroprojektu, który uzyskał wysoką ocenę ekspertów mają na celu rozwój potencjału przyrodniczego i kulturowego na rzecz wspierania zatrudnienia w branżach, które skorzystają na wzroście liczby turystów odwiedzających naszą gminę. Turystów ma bowiem przyciągać wspólna, transgraniczna oferta turystyczna tworzona w ramach projektu – wyjaśnia Sylwia Cieślar, Wójt Gminy Goleszów.

 

Nowa informacja turystyczna w gminie Goleszów powstanie na parterze budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Jej umiejscowienie nie jest przypadkowe. Jest to bowiem ściśle centrum gminy, a także miejsce, w którym od lat działa Izba Oświęcimska, która w najbliższym czasie dzięki unijnemu dofinansowaniu wzbogaci się o multimedialną wystawę i wielowymiarową makietę byłej cementowni. Z kolei czeski partner projektu „Goleszów i Wędrynia - kierunek: turysta / Goleszów a Vendryně - směr: turista”, w ramach praktycznego wdrożenia założeń wspólnej, transgranicznej oferty turystycznej oraz możliwości do jej ciągłego rozwijania planuje m.in. zakup i udostępnienie turystom panelu informacyjnego, który zlokalizowany zostanie przed budynkiem urzędu gminy.

 


Informacja turystyczna w gminie Goleszów powstanie na parterze budynku Gminnego Ośrodka Kultury.
Informacja turystyczna w gminie Goleszów powstanie na parterze budynku Gminnego Ośrodka Kultury.
Gmina Goleszów jest obecnie jedną z ostatnich gmin w powiecie cieszyńskim, w której nie działa informacja turystyczna.
Gmina Goleszów jest obecnie jedną z ostatnich gmin w powiecie cieszyńskim, w której nie działa informacja turystyczna.
Dzięki unijnym środkom gmina Goleszów stworzy miejsce profesjonalnej obsługi turystów.
Dzięki unijnym środkom gmina Goleszów stworzy miejsce profesjonalnej obsługi turystów.
Turystów ma bowiem przyciągać wspólna, transgraniczna oferta turystyczna tworzona w ramach projektu.
Turystów ma bowiem przyciągać wspólna, transgraniczna oferta turystyczna tworzona w ramach projektu.
  

Dodał smanka
 

Pozostałe aktualności:

 • Sukcesy dzięgielowskich lekkoatletów

  Sukcesy dzięgielowskich lekkoatletów

  14.05
  2021
  W miniony weekend (8 maja) w Bielsku-Białej na stoku Koziej Góry odbyły się 19. Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów, Juniorów Młodszych i...
 • Numery PESEL wydawane będą na wniosek osoby ubiegającej się o jego wydanie.

  Numer PESEL dla cudzoziemców na…

  14.05
  2021
  Wraz z 1 czerwca br., wejdzie w życie zmiana ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników. Dzięki nowym przepisom urzędy...
 • Baner

  Przerwa w dostawie wody (Goleszów…

  14.05
  2021
  Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej Sp. z o.o. w Ustroniu informują, że w związku z pracami na sieci wodociągowej w dniu 17.05.2021 r., od godz. 14:00...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
maj 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: maj

galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Senior+ Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT