Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Wraz z początkiem maja wprowadzone zostaną łagodniejsze zasady bezpieczeństwa, zakładające także zniesienie niektórych obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa.

W maju łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. Harmonogram zmian

2021-04-29

Wraz z początkiem maja wprowadzone zostaną łagodniejsze zasady bezpieczeństwa, zakładające także zniesienie niektórych obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Według zaprezentowanego przez polski rząd planu, w maju do szkół mają wrócić uczniowie szkół podstawowych i średnich, możliwe będzie także zniesienie obowiązku zakrywania ust i nosa na świeżym powietrzu. Co istotne, nowe zasady wprowadzane mają być jednocześnie w całym kraju, bez podziału na regiony. 

 

Harmonogram łagodzenia obostrzeń przedstawia się następująco:

 

OD 1 MAJA:

 • otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych
 • możliwość uprawiania sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu (warunek: max. 50 osób)

 • możliwośc uprawiania sportu w krytych obiektach sportowych oraz na basenach (dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży, warunek: max. 50 proc. obłożenia obiektu)

 

OD 4 MAJA:

 • otwarte zostaną galerie sztuki i muzea (warunki: limit 1 osoba na 15 m2, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym)
 • otwarte zostną sklepy budowlane, meblowe, galerie handlowe (warunki: limit 1 osoba na 15 m2, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym)
 • kult religijny – nabożeństwa z limitem osób (warunek: limit 1 osoby na 15 m2 w świątyniach, rekomendacja: odprawianie ceremonii na świeżym powietrzu)
 • wznowienie stacjonarnej nauki w szkołach podstawowych dla klas 1-3  (warunek: ścisły reżim sanitarny – m.in. wietrzenie sal podczas przerw oraz dezynfekcja placówek w weekendy)

 

OD 8 MAJA:

 • wznowienie działalności hoteli (warunki: max 50 proc. obłożenia obiektu oraz zamknięte restauracje oraz strefa welness&spa)

 

OD 15 MAJA:

 • możliwość zniesienia obowiązku noszenie maseczek na świeżym powietrzu (warunek: jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15). Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych
 • otwarcie restauracji, kawiarni i innych punktów gastronomicznych na świeżym powietrzu w formie ogródków restauracyjnych (warunki: działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik) 
 • otwarcie kin i teatrów na świeżym powietrzu (warunki: max 50 proc. obłożenia, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym)
 • umożliwienie organizacji imprez okolicznościowych na zewnątrz - np. możliwość zorganizowania wesela lub komunii (warunki: limit do 25 osób, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowanie bezpiecznego dystansu między stolikami oraz limit osób na stolik)
 • nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych oraz klas 1-4 szkół średnich (warunki: ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy)
 • możliwość uprawiania sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu (warunek: max 25 proc. publiczności)

 

OD 29 MAJA:

 • otwarcie restauracji, kawiarni i innych punktów gastronomicznych - otwarcie wnętrz lokali dla klienktów (warunki: max obłożenie 50 proc. lokalu, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – zachowany bezpieczny dystans między stolikami, limit osób na stolik)
 • możliwośc organizacji imprez okolicznościowych wewnątrz lokali (warunki: limit do 50 osób, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik)
 • otwarcie kin i teatrów (warunki: max obłożenie 50 proc. placówki, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym)
 • mozliwość uprawiania sportu na krytych obiektach sportowych i basenach - obiekty dostępne dla wszystkich (warunki: max obłożenie do 50 proc. z widownią)
 • możliwość uprawiania sportu na siłowniach, w klubach fitness, a także wznowienie działalności solariów (warunki: limit 1 osoby na 15m2, działalność w ścisłym reżimie sanitarnym)
 • wznowienie nauki stracjonarnej w szkołach podstawowych i średnich dla wszystkich uczniów (warunki: ścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw, dezynfekcja placówek w weekendy)

 

Aktualne zasady i ograniczenia można znaleźć TUTAJ.

 


Wraz z początkiem maja wprowadzone zostaną łagodniejsze zasady bezpieczeństwa, zakładające także zniesienie niektórych obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa.
Wraz z początkiem maja wprowadzone zostaną łagodniejsze zasady bezpieczeństwa, zakładające także zniesienie niektórych obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa.
  

Dodał smanka
 

Pozostałe aktualności:

 • Sukcesy dzięgielowskich lekkoatletów

  Sukcesy dzięgielowskich lekkoatletów

  14.05
  2021
  W miniony weekend (8 maja) w Bielsku-Białej na stoku Koziej Góry odbyły się 19. Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów, Juniorów Młodszych i...
 • Numery PESEL wydawane będą na wniosek osoby ubiegającej się o jego wydanie.

  Numer PESEL dla cudzoziemców na…

  14.05
  2021
  Wraz z 1 czerwca br., wejdzie w życie zmiana ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników. Dzięki nowym przepisom urzędy...
 • Baner

  Przerwa w dostawie wody (Goleszów…

  14.05
  2021
  Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej Sp. z o.o. w Ustroniu informują, że w związku z pracami na sieci wodociągowej w dniu 17.05.2021 r., od godz. 14:00...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
maj 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: maj

galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Senior+ Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT