Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Strefy zabaw dla dzieci w przedszkolu

Rozpoczął się dyżur wakacyjny w goleszowskim przedszkolu

2020-07-02

Wraz z początkiem lipca rozpoczął się dyżur wakacyjny w Przedszkolu Publicznym w Goleszowie. Wakacyjna opieka w placówce zlokalizowanej przy ul. Grabowej 35 skierowana jest do dzieci, które w roku szkolnym 2019/2020 uczęszczały do przedszkoli, punktów i oddziałów przedszkolnych funkcjonujących na terenie gminy Goleszów, a których rodzice nie mają możliwości zapewnienia im opieki podczas wakacji.

 

Decyzja o otwarciu tylko jednego przedszkola w okresie wakacyjnym była poprzedzona wnikliwą analizą, a następnie została skonsultowana z dyrektorami gminnych placówek, którzy – w trosce o zdrowie najmłodszych mieszkańców naszej gminy, a także bezpieczeństwo i zdrowie rodzin posyłających swoje dzieci do gminnych przedszkoli oraz ich pracowników – zaproponowali taki kierunek działań. Dyrektorzy zwrócili uwagę, iż w obliczu istniejącego wciąż zagrożenia otwarcie wszystkich jednostek mogłoby spowodować wzrost liczby zakażeń koronawirusem wśród mieszkańców naszej gminy.

 

Uruchomienie opieki nad dziećmi wiąże się z przestrzeganiem, zarówno przez placówkę oświatową jak i rodziców, wszystkich wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej, które mają na celu zapewnienie bezwzględnego bezpieczeństwa dzieci podczas ich pobytu w przedszkolu. Przed rozpoczęciem udziału dziecka w zajęciach wakacyjnych, rodzice poproszeni zostali o podpisanie stosownych zgód i oświadczeń, w tym np. na pomiar temperatury dziecka przed wejściem do placówki oświatowej. W przedszkolu m.in. zostały wyznaczone specjalne strefy zabaw i miejsca do dezynfekcji, ustawiono pojemniki na zabawki do dezynfekcji, zdezynfekowane i do kwarantanny oraz wyznaczono izolatorium.

 

Opieka wakacyjna potrwa do 31 sierpnia 2020 r.


Przedszkole w Goleszowie
Przedszkole w Goleszowie
Pomiar temperatury przed wejściem do przedszkola, fot. T. Lenkiewicz
Pomiar temperatury przed wejściem do przedszkola, fot. T. Lenkiewicz
Strefy zabaw dla dzieci w przedszkolu
Strefy zabaw dla dzieci w przedszkolu
Strefy zabaw dla dzieci w przedszkolu
Strefy zabaw dla dzieci w przedszkolu
Izolatorium
Izolatorium
 

Dodał Tomasz Lenkiewicz
 

Pozostałe aktualności:

 • Zgłaszanie kandydatów

  Trwa przyjmowanie zgłoszeń do „Lauru…

  04.08
  2020
  Do 21 sierpnia br. trwa przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do kolejnej edycji „Lauru Srebrnej Cieszynianki". Honorowe odznaczenia przyznawane są...
 • Zwrot podatku akcyzowego

  Ważne informacje dla rolników w…

  04.08
  2020
  Od 3 do 31 sierpnia 2020 r. rolnicy z terenu gminy Goleszów mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego...
 • Baner bon żłobkowy

  Rusza nabór wniosków do Goleszowskiego…

  03.08
  2020
  Z inicjatywy Wójta Gminy Goleszów Sylwii Cieślar, Rada Gminy Goleszów wprowadziła „Goleszowski Bon Żłobkowy”. Jest on formą świadczenia...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
sierpień 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: sierpień

galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Senior+ Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT